úvod > Publikování > Dokumenty >
Pokud existuje tato metoda, je nějaký důvod vkládat obrázek pomocí kódů?
Ano - kódy pro vkládání obsahu nám umožňují vkládat zmenšeniny reagující na myš, vytvářet hezké cesty a publikovat na více doménách.

 

 

Provložení obrázku do textu existuje mnoho cest, každá z nich je jinak efektivní při tom kterém způsobu práce a každému také vyhovuje metoda jiná.

My si zde popíšeme tu nejjednodušší.

Přidávání obrázků přetažením - DropZone

V horní části tool bar je umístěn symbol který mění podobu. Pokud vypadá takto: , můžete na něj přetahovat obrázky ze svého počítače.Odtud je okamžitě nahrán na server, je zmenšen na velikost určenou v základním nastavení (viz config) a je předán do nástroje "paleta".

paletka

ilustrace Metainformace IPCT titulek je použita jako název obrázku, další metainformace jsou použity pro popis. Pokud obrázek k sobě metainformace přiložené nemá, je nazván "ilustrace". Více o IPCT zde

 

Nástroj paleta je k dispozici ve sloupci nabídek a sem přesouváme obrázky se kterými chceme aktuálně pracovat. Obrázky v paletě jsou chráněny proti smazání.

Z nástroje paleta můžeme obrázek vložit opět pouhým přetažením do dokumentu.

Z ukázky vidíte, že u horního okraje je signalizována fyzická velikost obrázku (v paletě je zmenšen na šířku sloupce nabídek (250px).

Pokud je obrázek o něco širší než potřebujete, nevadí - můžete opět myší změnit velikost dle potřeby. Pokud je skutečně velký, můžete jej zmenšit výběrem z kontektové nabídky vložit zmenšený.

Může se stát, místo oranžového terče uvidíte zamítavý no. To je tehdy, pokud zrovna pracujete mimo adresář, aplikace neví kam obrázek uložit. Tento stav lze ošetřit tak, že zvolíte nějaký adresář jako výchozí pro ukládání obrázků. Prostě klikněte sekundárním tlačítkem nad složkou a vyberte příkaz: výchozí adresář pro obrázky.

default

Omezení je jediné, nelze nahrát obrázky s datovou velikostí nad 1M. Pokud z nějakého důvodu musíte na svém webu takový obrázek mít, použijte jinou metodu. A pokud snad hodláte takových obříků přidávat více, zkuste efektivní metodu viz Import obrázků z FTP adresáře