úvod > pro pokročilé >

návody pro pokročilé

Uživatelé aplikace Alff, kteří využívají aplikaci především pro publikování na www občas řeší úkoly, které jsou nad rámcem aplikace a týkají se spíše jednotlivých oblastí publikační činnosti jako takových. Nejčastěji se na nás obracejí s dotazy ohledně obrázků, zdatnější uživatelé mají zájem o práci s kódem HTML.
Do této složky sjou propojeny návody pro pokročilé - zde najdete články s víceméně obecnou tematikou, a také články popisující některá konkrétní nasazení modulů a prvků aplikace.
Články pro pokročilé uživatele jsou opatřeny klíčovým slovem advanced

Obrázky

typy obrázků pro internet

klíčová slova:obrázek , obrázky , advanced

Pro webové dokumenty je nezbytné používat pouze takové typy obrázků, které umí zobrazit prohlížeče obsahu internetu. Jsou to JPEG, PNG, GIF...

více...

8 bitové obrázky

klíčová slova:advanced , obrázky , paleta , 8 bitů , true color , pravé barvy

Slovo paleta je opravdu pro popis principu práce s barvou u indexovaných obrázků velmi vhodné - paleta je totiž pouze nástroj a na malíři záleží, jaké barvy na ni umístí. Velikost palety pak limituje počet barev které se na paletu (do palety) vejdou...

více...

Průhlednost obrázků

klíčová slova:advanced , obrázky

Používáte-li grafické programy - například pro úpravu fotografií, jistě jste se setkali s vrstvami a s průhledností...

více...

XNview

klíčová slova:freeware , obrázky , advanced , FTP , XnView , RIOT

První pozici mezi dobrými freewarovými programy pro práci s obrázky si již delší dobu drží program XnView. Je sice trochu pomalejší než jeho komerční bratříčci, ale umí prakticky totéž, ba v některých případech i více. Umí pracovat i s formáty RAW, což některé komerční produkty zvládají hůře.

více...

klíčová slova:advanced , pixel , obrazový bod

více...


Katalog

katalog - dávkový import

klíčová slova:advanced , katalog , import

Často řešíme jak naplnit katalog rychle a efektivně. asi nejefektivnější způsob, i když ne zrovna uživatelsky nejpříjemnější je import popsaný v tomto článku.

více...